Doktor pivo na zdraví....aneb mnoho zajímavých článků o pivě
a slušných pivovarech-seriál


Není pivovar jako pivovar. Některé pivovary se změnily na chemické fabriky po německém a rakouském vzoru a zajímají je pouze peníze, které získávají někdy až kriminálními metodami.

Jsou ale pivovary, které si musí samozřejmě vydělat na chleba, ale hlavně chtějí a odvádějí kvalitní a klasickou pivovarnickou práci.

Tyto slušné pivovary bojující o přežití, budeme představovat proto, aby milovníci piva věděli kde je kvalita, slušnost a poctivá pivovarnická dovednost.

Ty pivovary, které nepředstavíme jsou právě ty, kterým jde pouze o prachy a pošlapávají svatou tradici českého pivovarnictví.

Představení pivovaru:

Po několikaletém vývoji začal svitavský pivovar v květnu 1998 vyrábět pivo Doktor 10° s obsahem obj. alkoholu 4%, v březnu 1999 Doktor 12° s obsahem obj. alkoholu 5%, v červnu 1999 nealkoholické pivo Doktor Pito a v prosinci 1999 černé pivo Doktor 14°s obsahem obj. alkoholu 5,7%, které tvoří jednu z hlavních výrobních skupin nynější produkce pivovaru. Tyto výrobky obsahují přírodní preparát Diavital, jenž je výtažkem z léčivých bylin s obsahem minerálů. Zákazníci i řada odborníků se shodují v tom, že díky této látce a specifickému postupu výroby piva Doktor , pozitivně působí při snižování hladiny cukru a cholesterolu v krvi a při zrakových problémech, zejména u diabetiků.

Historie pivovaru Svitavy:

V roce 1256 byla udělena městu Svitavy Městská práva arcibiskupem Brunem Olomouckým,
Jejichž součástí bylo i Právo várečné. K tomuto datu se váže první vaření piva ve Svitavách. Vzhledem k tomu, že postupně nestačily kapacity starého pivovaru, byl postaven pivovar stávající, který byl založen v roce 1888.

Současnost pivovaru Svitavy:

Dnes je pivovar o rozloze areálu téměř 50.000 m2 částečně modernizován a jeho výroba je vystavěna na klasických základech s moderními prvky ovládání procesů. V pivovaru a sodovkárně pracuje méně než 100 zaměstnanců. Při celkové aktuální výrobní kapacitě 200.000 hl a ročním výstavu přibližně 80.000 hl se pivovar řadí mezi malé pivovary.
Výrobky pivovaru Svitavy se prodávají po celé ČR a vyváží se do celé řady zemí, mezi jimiž dominují země Německo a Rusko.

Mezi významné tuzemské odběratele lahvového piva patří obchodní řetězce BILLA, COOP, GLOBUS, TESCO, TERNO.

Po několikaletém vývoji začal svitavský pivovar v květnu 1998 vyrábět pivo Doktor 10°
s obsahem obj. alkoholu 4%, v březnu 1999 Doktor 12°s obsahem obj. alkoholu 5%, v červnu 1999 nealkoholické pivo Doktor Pito a v prosinci 1999 černé pivo Doktor 14°s obsahem obj.
alkoholu 5,7%, které tvoří jednu z hlavních výrobních skupin nynější produkce pivovaru.
Tyto výrobky obsahují přírodní preparát Diavital, jenž je výtažkem z léčivých bylin s obsahem minerálů. Zákazníci i řada odborníků se shodují v tom, že díky této látce a specifickému postupu výroby piva Doktor , pozitivně působí při snižování hladiny cukru a cholesterolu v krvi a při zrakových problémech, zejména u diabetiků.


6.11.2001Pivo jako lék z pohledu gynekologa
16.11.2001Pivo jako součást pitného režimu moderní ženy